Християнський сайт RadChristian

Вівторок, 14.05.2024, 16:47

Вітаю Вас Гость | RSS | Головна | Чи Бог має Ім'я? - Форум | Реєстрація | Вхід

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Загальний Християнський форум » Біблія. Теологічні та богословські запитання. Апологетика. » Чи Бог має Ім'я?
Чи Бог має Ім'я?
Чи Бог має Ім'я?
1. Так [ 6 ] [100.00%]
2. Ні [ 0 ] [0.00%]
3. Не є важливим [ 0 ] [0.00%]
Усього відповідей: 6
Soren117 Дата: Понеділок, 27.04.2009, 19:43 | Повідомлення # 1
Сержант
Група: Користувачі:
Повідомлень: 37
Статус: Оффлайн
Чи Бог має Ім'я?

Якщо так, то яке?
Якщо ні, то чому?
Ваша думка.

 
radchristian Дата: Вівторок, 28.04.2009, 21:27 | Повідомлення # 2
Admin
Група: Адміністратори:
Повідомлень: 152
Статус: Оффлайн
Має і не одне!

Нужно жизнь прожить так, чтоб не было мучительно больно за бесцельно прожитые годи.
 
Soren117 Дата: Середа, 29.04.2009, 11:45 | Повідомлення # 3
Сержант
Група: Користувачі:
Повідомлень: 37
Статус: Оффлайн
Quote (Soren117)
Якщо так, то яке?
 
radchristian Дата: П`ятниця, 01.05.2009, 20:04 | Повідомлення # 4
Admin
Група: Адміністратори:
Повідомлень: 152
Статус: Оффлайн
13 І сказав Мойсей до Бога: Ото я прийду до Ізраїлевих синів та й скажу їм: Бог ваших батьків послав мене до вас, то вони запитають мене: Яке Ім'я Його? Що я скажу їм?
14 І сказав Бог Мойсеєві: Я Той, що є. І сказав: Отак скажеш Ізраїлевим синам: Сущий послав мене до вас.
15 І сказав іще Бог до Мойсея: Отак скажи Ізраїлевим синам: Господь, Бог батьків ваших, Бог Авраама, Бог Ісака й Бог Якова послав мене до вас. А оце Ім'я Моє навіки, і це пам'ять про Мене з роду в рід.
(Вих.3:13-15)
В орігіналі Яхве.
Елохім, Адонай ...


Нужно жизнь прожить так, чтоб не было мучительно больно за бесцельно прожитые годи.
 
Soren117 Дата: Субота, 02.05.2009, 20:48 | Повідомлення # 5
Сержант
Група: Користувачі:
Повідомлень: 37
Статус: Оффлайн
Вихід 15:3 Господь - муж війни, Єгова - Йому Ймення!
 
radchristian Дата: Понеділок, 04.05.2009, 23:03 | Повідомлення # 6
Admin
Група: Адміністратори:
Повідомлень: 152
Статус: Оффлайн
Але в оригіналі їх вживається набагато більше, а ніж доступно в наших перекладах

Нужно жизнь прожить так, чтоб не было мучительно больно за бесцельно прожитые годи.
 
Soren117 Дата: Середа, 06.05.2009, 01:10 | Повідомлення # 7
Сержант
Група: Користувачі:
Повідомлень: 37
Статус: Оффлайн
В оригіналі Боже ім'я Єгова зустрічається близько 7 000 раз.
 
radchristian Дата: Понеділок, 11.05.2009, 00:21 | Повідомлення # 8
Admin
Група: Адміністратори:
Повідомлень: 152
Статус: Оффлайн
але і інші також

Нужно жизнь прожить так, чтоб не было мучительно больно за бесцельно прожитые годи.
 
Soren117 Дата: Понеділок, 11.05.2009, 15:16 | Повідомлення # 9
Сержант
Група: Користувачі:
Повідомлень: 37
Статус: Оффлайн
Наприклад які?
 
radchristian Дата: Вівторок, 26.05.2009, 00:17 | Повідомлення # 10
Admin
Група: Адміністратори:
Повідомлень: 152
Статус: Оффлайн
В евр. Библии понятие "Бог" обозначается тремя словами - эль, элоах, элохим, в греч. - словом теос. З словника.
элохим (прим. 2500 раз)
Дуже цікавий матеріал.
Наряду с этими обозначениями, а часто и благодаря им, Бог в ВЗ имеет и имя собственное - Яхве, к-рое изображалось на письме согласными буквами Й-Х-В-Х. Из-за опасения нарушить третью заповедь оно прочитывалось так, как если бы это было слово адонай - "Господь". В соответствии с этим Септуагинта, а вместе с ней и большинство переводов Библии, такое прочтение "Господь" [греч. кюриос] переносит и на написание, так что, напр., в Синод. пер. вместо "Яхве" встречается слово "Господь". Когда позднее евр. алфавит был дополнен значками гласных звуков (-> Масоретский текст) и к согласным Й-Х-В-Х были добавлены гласные от слова адонай (причем по правилам евр. языка первое а стало произноситься как э), то вместо "Яхве" (единственно как результат некомпетентности средневековых переводчиков) возникло прочтение и написание "Й-э-Х-о-В-а-Х", или "Иегова". Такая неверная передача Божьего имени еще встречается в нек-рых церк. песнопениях и в устаревших
переводах. В результате того, что имя Яхве оказалось скрыто под условным именованием "Господь", в тех случаях, когда в евр. тексте стоит "Господь Яхве", переводчикам во избежание дублирования - "Господь Господь" - приходится прибегать к различным приемам (см. в Быт 15:2: "Владыка Господи"; Зах 9:14: "Господь Бог" и др.). По той же причине в Синод.
пер. слово "Господь" в Исх 6:3 названо именем. В Исх 3:15 в тексте оригинала стоит: "Яхве (...послал меня к вам)". Это проливает свет на ст. 14, где сказано: "Я есмь Сущий". Евр. слово со значением "существовать" созвучно имени "Яхве"; в данном случае оно должно объяснить Моисею, что означает это имя: "Остающийся равным Себе" или: "Который есть и был и грядет" (Откр 1:8).


Нужно жизнь прожить так, чтоб не было мучительно больно за бесцельно прожитые годи.
 
Володимир Дата: Середа, 05.05.2010, 17:26 | Повідомлення # 11
Рядовой
Група: Користувачі:
Повідомлень: 7
Статус: Оффлайн
13 І сказав Мойсей до Бога: Ото я прийду до Ізраїлевих синів та й скажу їм: Бог ваших батьків послав мене до вас, то вони запитають мене: Яке Ім'я Його? Що я скажу їм?
14 І сказав Бог Мойсеєві: Я Той, що є. І сказав: Отак скажеш Ізраїлевим синам: Сущий послав мене до вас.
15 І сказав іще Бог до Мойсея: Отак скажи Ізраїлевим синам: Господь, Бог батьків ваших, Бог Авраама, Бог Ісака й Бог Якова послав мене до вас. А оце Ім'я Моє навіки, і це пам'ять про Мене з роду в рід.

(Вих.3:13-15)
 
radchristian Дата: Вівторок, 11.05.2010, 14:38 | Повідомлення # 12
Admin
Група: Адміністратори:
Повідомлень: 152
Статус: Оффлайн
Володимир,
точно і вірно ви дали відповідь

В Исх 3:15 в тексте оригинала стоит: "Яхве"


Нужно жизнь прожить так, чтоб не было мучительно больно за бесцельно прожитые годи.
 
demsun Дата: Субота, 25.04.2015, 12:04 | Повідомлення # 13
Рядовой
Група: Користувачі:
Повідомлень: 2
Статус: Оффлайн
Цитата radchristian ()
точно і вірно ви дали відповідьВ Исх 3:15 в тексте оригинала стоит: "Яхве"
тож друзі,я так і не зрозумів з ваших коментарів,одне у Бога імя Яхве,чи їх все ж багато?Господь,це на укр мові пан,тому це очевидно титул а не імя.Сущий,це  значеня Божого імені,а не саме імя.То які ще версії Божих імен є у вас??
 
SpaceMan Дата: П`ятниця, 14.10.2016, 16:39 | Повідомлення # 14
Рядовой
Група: Користувачі:
Повідомлень: 5
Статус: Оффлайн
У Бога є багато імен, але одне таке що в юдеїв заборонене для промовляння, а саме "Той Хто Є", себто Сущий, яке складається з чотирьох букв (тетраграма). В юдеїв його дозволено промовляти лише на свято Йонкі Пур (яке вони щойно відсвяткуали) і лише священику.

А для новозавітніх вірників Божих є спасаюче ім’я: Ісус Христос. Також у самого Ісуса є кілька варіантів імен: Йошуа, Егошуа (до речі тут Его- звязано з тетраграмою), Еммануїл. Але саме краще Ісус, що означає "Бог спасає".

Така різноманітність є цікавим і важливим знаком, адже спонукає нас до пізнання Бога.
 
Форум » Загальний Християнський форум » Біблія. Теологічні та богословські запитання. Апологетика. » Чи Бог має Ім'я?
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Форма входу

Погода

Пошук

Наше опитування

Ваша оцінка сайту
Всього відповідів: 200

Статистика